Anasayfa » WordPress » Basit bakım modu fonksiyonu (eklentisiz)

Basit bakım modu fonksiyonu (eklentisiz)

Bir çok farklı nedenlerden ötürü WordPress sitenizi bakım moduna almak isteyebilirsiniz. Sitenizi ziyaretçilere kapatmak ve istediğiniz mesajı ekrana yansıtmak için bir eklenti kullanmak zorunda değilsiniz.

Bu uygulama; sitenizi sadece ziyaretçilere kapatır, admin girişi yaptığınızda sizin için devre dışı kalır. Bu sayede sitenizi bakım moduna alarak istediğiniz gibi çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki kodu temanızın fonctions.php dosyasına eklemeniz yeterli.

function wp_maintenance_mode() {
if (!current_user_can('edit_themes') || !is_user_logged_in()) {
wp_die('Bakım modu'); }}
add_action('get_header', 'wp_maintenance_mode');

Fonksiyonun içinde bulunan “Bakım modu” ifadesini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Eklenti kullanarak bakım moduna almak isterseniz: maintenance mode

Yorum yapın

K & S Ajans

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.

Kerem SARI

Fındıklı Mah. Serin Sok. No:155/15 MALTEPE / İSTANBUL Posta Kodu: 34854

Whatsapp

0850 308 93 34

0532 744 2058

info@ksajans.com

Küçükyalı Vergi Dairesi

Vergi No: 7460853530

K&S AJANS, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) lisansı ile ticari amaçla faaliyet gösteren yasal yer sağlayıcı ve hosting firmasıdır.