Bir sorunuz var mı?

Google ID numaramı nasıl öğrenirim?

Google ID öğrenmenin-almanın en güncel çözümünü bizimle paylaşan Serdar Bey’e teşekkürlerimle.

Google id nasıl alınır?

Serdar: Arkadaşlar, bu linke tıklayarak direk olarak google id’nizi öğrenebilirsiniz. Tarayıcınızda gmail hesabınızın açık olması gerekiyor. https://play.google.com/store/myplayactivity

Bağlantıyı tıkladıktan sonra resimde görüldüğü gibi url kısmında id’den sonra gelen rakamlardır.

Çoğu sosyal ağ siteleri kullanıcısına özel profil adresi oluşturma imkanı tanıyor. Herkes, adını soyadını kimse almadan almak ister ve özel profil adresini oluşturur. Bende bu kişilerden biriyim. Google plus hesabımda özel profil adresi kullanıyorum. Url kısmında bulunan hesabımızın ID adresi artık özel ve biz ID numaramızı göremiyoruz.

Google id
Google id

Google+ hesabımızın bir çok sebepten ötürü ID numaramızı öğrenmemiz gerekebiliyor. Örneğin ben blog sitemdeki yazılarımın bana ait olduğunu google’a göstermek istedim ve bu işlem için google+ ID adresime ihtiyacım oldu.

ID numaramızı nasıl öğrenebiliriz?

Google plus hesabımıza giriş yapıyoruz, sağ üst köşede bulunan profil resmimize tıklayıp “profili göster” sayfasından “yayınlar” sayfasını açıyoruz. Sayfada bulunan paylaşımlarda hesap adımızı sağ tıklıyoruz ve “bağlantı adresini kopyala” seçeneği ile bağlantıyı kopyalıyoruz. Kopyaladığımız bağlantıyı bilgisayarınızda bulunan text dosyasına yapıştırdığımızda google+ id numaramıza ulaşmış olacağız.

Bu vesileyle “Google ID nedir?” sorusuna da cevap vermiş olduk.

https://support.google.com/google-ads/answer/1704344?hl=tr

Anasayfa » Webmaster » Google ID numaramı nasıl öğrenirim?

“Google ID numaramı nasıl öğrenirim?” üzerine 38 yorum

  • Merhaba, konu çok eski olduğu için; konudaki ID öğrenme yöntemini tekrar test ettim, hâlâ çalışıyor. Lütfen paylaşımlarınızda bulunan üye adınızı sağ tıklayıp bağlantıyı kopyalayın ve boş bir sayfaya yapıştırın. Bağlantınızdaki birleşik rakamlar ID numaranızdır.

   Cevapla
 1. Ben de sosyal hesaplarını düzenlerken id’ye ihtiyaç duydum. Sonra baktım ki bu id her yerde yazan bir şey değil. En sonunda google+ profil fotoğrafımı ayrı sekmede açıp en sonda yazan numaları deneyerek bulabildim.

  Cevapla
  • Hocam konudaki yönlendirme şuan işe yaramıyor. Yorum yapan bir arkadaş işe yaramadığını söyleyince bende denedim ID alamadım. Nasıl olduğuna dair daha detaylı bir bilgi verirseniz, yorumunuzu konuya ekleyip renklendireceğim. Teşekkürler.

   Cevapla
 2. Merhabalar arkadaşlar, bilgileriniz için çok teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz. Benim bir sorum daha olacak. Çevirmen olarak çalışıyorum. Yurtdışından bir firma benimle irtibata geçerek çalışmak istediğini ve deneme çevirisi göndereceklerini söyledi. Deneme çevirileri bir türlü gelmedi. Sorduğumda benden “e-mail identity’mi göndermemi deneme testlerini gönderemediklerini” söylediler. Niçin bunu istiyor olabilirler? Dosyalar email ile başka firmalardan hep ulaşıyor. İlk defa böyle bir istekle karşılaştım. Sakıncaları var mıdır? Firma büyük bir firma, yeri yurdu belli, web sitesi her şeyi var. Ama bu istek garibime gitti. Bilgilendirebilirseniz o kadar mutlu olurum ki olumsuz bir şey yoksa kaçırmak istemiyorum firmayı,. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • Bana biraz saçma geldi. Gmail’e gelmeyen nasıl bir dosya olabilir ki? Sorunun sizden kaynaklandığını söyleyin, farklı bir formatta göndersinler yada indirme linki yollasınlar. Sonuçta sizinle deneme çalışması yapmak isteyen onlar.

   Cevapla

Yorum yapın