Anasayfa » Sunucu & Hosting » PhpMyAdmin Mysql dosya yükleme limiti

PhpMyAdmin Mysql dosya yükleme limiti

Burada amaç PhpMyAdmin’de veritabanı yedeği yüklerken bize verilen .sql dosya yükleme limitini yükseltmektir. Sunucuya erişim yetkisine sahip olmanız gerekiyor.

Eğer erişiminiz yoksa, bir hosting kullanıcısı iseniz tek çözüm hosting sağlayıcınızdan destek istemektir.

Büyük boyutlu .sql yedeğini içeri aktarmak

İşlemi sunucumuzdaki php.ini dosyasıyla yapacağız. php.ini dosyamızın yolu aşağıdaki gibidir.

etc/php5/apache2/php.ini

php.ini dosyasını açtıktan sonra aşağıdaki komutları düzenleyerek maksimum dosya yükleme boyutunu değiştirebilirsiniz.

upload_max_filesize = 2M
post_max_size = 8M

Bu şekilde sql yedek yükleme aşamasında bize engel yaratan bir sorunu gidermiş olduk. Daha önce hosting kullandığım dönemler her site taşıma işleminde sql yedeğimi parçalara böler 5 bazen 10 dosya halinde yüklerdim. Bu ek zaman ve uğraşa sebep olurdu.

Bu düzenlemenin aktif olması için SSH bağlantısı yaparak aşağıdaki komutu çalıştırın.

sudo /etc/init.d/apache2 restart

CyberPanel dosya yükleme limitini arttırma

Yönetim panelinden PHP > PHP Yapılandırmalarını Düzenle > Basit

Açılan ekrandan kullandığınız php sürümünü seçin, isterseniz bütün php sürümlerine uygulayabilirsiniz. upload_max_filesize ve post_max_size alanlarından limitinizi yükseltebilirsiniz.

Yükseltme işleminden sonra Manage Services > Hizmet Durumları sayfasından OpenLiteSpeed seçeneğinizi restart edin.

“PhpMyAdmin Mysql dosya yükleme limiti” üzerine 9 yorum

  1. Yıllardır sql yedeğimi parçalara bölüp yüklüyordum ve bu bir çok hataya sebep oluyor idi. İşimi o kadar rahatladı anlatamam. 2-3 haftadır girmiyordum sitene, bu konu büyük bir süpriz oldu benim için. Çok teşekkür ederim. İnsanın 4 GB’lık bir yedeği olunca ister istemez taşıma problemi yaşıyordu. Sürekli site sattığım içinde arkadaşlar için taşıma işlemi yapıyordum.

    Cevapla
  2. Aha ha ha yedeğe bak. Bende bir yedek var 1,5 Gb ben de fazla sanırdım. Süpermiş. Şimdi o yedek 20 gb’ı bulmuştur herhalde, 2 senedir. Kolaylıklar ve sabırlar dilerim.

    Cevapla

Yorum yapın

K & S Ajans

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.

Kerem SARI

Fındıklı Mah. Serin Sok. No:155/15 MALTEPE / İSTANBUL Posta Kodu: 34854

Whatsapp

0850 308 93 34

0532 744 2058

info@ksajans.com

Küçükyalı Vergi Dairesi

Vergi No: 7460853530

K&S AJANS, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) lisansı ile ticari amaçla faaliyet gösteren yasal yer sağlayıcı ve hosting firmasıdır.