Eski web siteni getir, yenisini götür; %30 indirim!

Anasayfa » WordPress » PHP ve fonksiyonu kısa kod olarak kullanmak

PHP ve fonksiyonu kısa kod olarak kullanmak

WordPress güvenlik nedeniyle widget vb. kolaylıkla erişebilir olan alanlarda php çalıştırmanıza izin vermiyor. Bu işlem için bir PHP eklentisi kullanabilirsiniz fakat bu da kısıtlı alanlar için geçerli olacaktır.

Veya bir fonksiyonunuz var ve bu fonksiyonu belirli sayfalarda belirli alanlarda kullanmanız gerekiyor. Bu işlem için en ideal olan işlem fonksiyona bir kısa kod atamaktır.

PHP ve fonksiyon işlevine kısa kod ekleyerek, kısa kodu hiçbir php önlemine takılmadan istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Temanızın fonctions.php dosyasına aşağıdaki fonksiyonu ekleyin.

add_shortcode('portable_hook', function($atts){
	ob_start();
    $atts = shortcode_atts( array(
      'hook_name' => 'no foo'
    ), $atts, 'portable_hook' );
		do_action($atts['hook_name']);
	return ob_get_clean();
});

add_action('birblog_kısayolum', function(){ echo 'kerem'; });

Sonrasında aşağıdaki kısa kodu, WordPress blok seçeneklerinden kısa kod’u seçerek istediğiniz alana ekleyin.

Kısa kod
Kısa kod
[portable_hook hook_name="birblog_kısayolum"]

Kısa kodu kullandığınız alanlarda echo 'kerem' komutu nedeniyle Kerem yazacaktır. echo 'kerem' bu alanı silip php kodunuzu veya fonksiyonunuzu ekleyerek kısa kod aracılığıyla istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Yorum yapın

K & S Ajans

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.