Home » WordPress » Yazı içine eklentisiz reklam eklemek

Yazı içine eklentisiz reklam eklemek

WordPress sitenizin yazı içine reklam eklemek için, eklentisi kullanmak istemiyorsanız bu işlemi uygulayabilirsiniz. Eklentilerle sitenize ek yük oluşturmadan, istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz temiz bir uygulama olacak.

Aşağıdaki kodlamayı temanızın functions.php dosyasına ekleyin. Düzenleme yapabileceğiniz alanları bold yaparak belirttim.

function birblogcom_yazi_ici_reklam($content){
$yazida_en_az_kelime_sayisi = 500;
$kelimeden_sonra_ekle = 300;
if (is_single() && strlen($content) > $yazida_en_az_kelime_sayisi) {
$before_content = substr($content, 0, $kelimeden_sonra_ekle);
$after_content = substr($content, $kelimeden_sonra_ekle);
$after_content = explode('</p>', $after_content);
$text='
Reklam kodunuz
';
array_splice($after_content, 1, 0, $text);
$after_content = implode('</p>', $after_content);
return $before_content . $after_content;}
else {return $content;}}
add_filter('the_content', 'birblogcom_yazi_ici_reklam');

Kodlamadaki alanları düzenleyin.

Reklam Kodunuz: Görüntülenmesini istediğiniz reklam kodunu bu alana ekleyin. Reklam kodu dışında görüntü, yazı, duyuru gibi istediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz.

$yazida_en_az_kelime_sayisi = 500; Bu komut, eğer yazınız 500 veya daha fazla kelimeden oluşuyor ise kodlamanın devreye gireceği anlamına geliyor. Yani çok kısa yazılarınızda reklam göstermek istemezseniz alandaki 500 değerini düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde kullanırsanız 499 kelimelik bir yazınızda reklam gösterilmeyecek.

$kelimeden_sonra_ekle = 300; Bu komut ile yazınızın 300 kelimesinden sonra gelen ilk paragraftan sonraki alana reklam yerleştirebilirsiniz. Bu alanı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yazı içine birden fazla reklam eklemek için: Kodlamayı birden fazla kullanabilirsiniz. Örneğin, 500 kelimelik bir yazıda 300 kelimeden sonraki ilk paragrafa reklam eklediniz. Aynı kod düzenini kopyalayıp tekrar functions.php dosyanıza birblogcom_yazi_ici_reklam alanını birblogcom_yazi_ici_reklam2 şeklinde düzenleyerek ekleyebilirisiniz. Tabii bu sefer 500 kelimelik bir yazıda değil, 1000 kelimelik bir içerikte 700 kelime sonrası ilk paragrafta reklam göster komutu verebilirsiniz.

Dikkat edin, birblogcom_yazi_ici_reklam kısmını iki yerde düzenlemeniz gerekiyor.

Bu şekilde ilk kod düzeni 500 kelimelik yazıda işleme girecek, eğer yazını 1000 kelimeden uzunsa ikinci reklam kodu devreye girecek. İstediğiniz kadar çoğaltıp satır aralarına reklam ekleyebilirsiniz.

Bol kazançlar.

“Yazı içine eklentisiz reklam eklemek” üzerine 35 yorum

 1. kardeşim tam nereye ekleyeceğimizide söyleseydin iyi olurdu direl function.phpnin en altına atsak olmaz dimi çünkü en altta hiç bişey yok azıcık daha detaylı yazsaydın işimizi görecektin neyse sağlık olsun

  Cevapla
  • Selo, deneme yanılma yöntemi ile bulacağını düşünüyorum. En sona ekle, olmazsa en son kapanış satırından önce ekleyip dene.

   Cevapla
 2. Yazı içine birden fazla reklamı nasıl ekleyeceğiz? Ben aynı kodu tekrar ekledim ama reklamlar yanyana duruyor, arada yazı olması lazm.

  Cevapla
  • $yazida_en_az_kelime_sayisi = 500;
   $kelimeden_sonra_ekle = 300;

   Tekrar eklediğiniz kodlamada yukarıdaki kısımda değişiklik yapmanız gerek.

   Cevapla
 3. yazı çok güzel fakat ihtiyacım olan şeyi tam anlamıyla karşılamıyor. internette günlerdir aramama rağmen bir kaynak bulamadım. bende yorum aralarına reklam koymak istiyorum. örneğin 3 kişi yorum yaptı 2.ci yorumdan sonra reklam göstermek gibi. bir türlü çözemedim. eğer bununla alakalı bir fonksiyon paylaşırsanız kesinlikle sizede google’dan dönüşleri çok fazla olacaktır.

  Cevapla
 4. Merhaba
  Şöyle bir kod var mı?
  Yazıdaki toplam kelime veya paragrafı 500 kelimeye bölüp veya 5 paragrafa bölüp o kadar reklam gösteren bir kod lazım bana.
  Yani: Kelime Sayısı / 500 = Gösterilecek reklam adedi
  Veya: Paragraf sayısı / 5 = Gösterilecek reklam adedi
  Bunun sonucunda
  Atıyorum yazıda 20 adet paragraf varsa 20/5=4 yani her 5 paragrafta bir 4 defa reklam göstersin.

  Cevapla
  • Bu kodlamayı uyarlayabilirsiniz. Yazı 500 kelimeyse 2. paragrafa reklam ekle diyelim. İkinci 1000 kelimeyse 4. paragraf. Üçüncü 2500 kelimeyse 6. paragraf şeklinde kullanabilirsiniz. Yani tam sizin istediğiniz kodlama bu konuda zaten.

   Cevapla
 5. Yapılacaklar listeme adsense ile ilgili tüm yazılarınızı ve yorumları okuyup bu işe kafa yorup, yeni bir düzenlemeye gitmeyi yazdım.

  (Böylesi bir trafikte günlük kazancın nasıl 0,50 kuruş olur dedi bir arkadaş, böylesi dediği 30 gün; 10,2 B. Umarım haklıdır. )

  Reklam yerleşimi için danışmanlık verenlere aldanmayın, kendiniz yapabilirsiniz demişsiniz, wordpress tabanlı sitesini youtube’a baka baka açan kişiler için de geçerlidir değil mi?

  Cevapla
  • Merhaba Aslı Hanım,

   Eğer web sitenize hakimseniz yani sitenizde istediğiniz alana reklam yerleştirebiliyor iseniz ücretli destek almanıza gerek yok. Öncelikle Adsense reklam türlerini araştırarak ön bilgi edinin. Bu bilgiler nerede hangi reklam türünü kullanmanız gerektiğiyle ilgili mantık yürütmenize yarayacak. Sonrasında içeriğinizin akışını engellemeyecek şekilde reklamların konumlarını mantık çerçevesinde belirleyebilirsiniz. Amaç görünür olması. Görünür yerleri tespit etmek için neden ücret ödeyesiniz. Bir diğer önerim ise; Adsense otomatik reklamları kullanmanızdır. Tek bir kodu sitenize ekleyerek Adsense’nin sitenizin uygun yerlerine reklam görüntülemesine izin verebilirsiniz. Ben bunu kullanıyorum, sizde deneyebilirsiniz. Eğer bazı alanlara reklam yerleşimi yapmakta zorlanırsanız yardımcı olurum. Bol kazançlar.

   Cevapla
 6. Siteye hakimim ama yazı eklemek konusunda, teknik konular izle/oku, anlamaya çalış, deneye yanıla yap boyutunda :))) haftasonunda dersimi çalışacağım.

  Peki benim trafik genelde ilgili link üzerinden oluyor, yani direk yazı açılıyor. Direk domain tıklanmıyor. Bu nedenle ana sayfa sadece yazıların kutucukları var. Acaba burayı da düzenlemek ve adsense yerleşimine uygun hale mi getirmek gerekiyor?

  Cevapla
 7. Merhaba.
  1- Ben sayfaların da en başına reklam kodu eklemek istiyorum. Ancak Hakkımızda İletişim gibi sayfalarda çıksın istemiyorum. Bunun için nasıl bir düzenleme yapmak lazım?
  2- Otomatik reklamları aktif ettiğimde bende sadece mobilde gözüküyor. Masaüstünde hiç reklam çıkmıyor. Sebebi hakkında bilginiz var mı?

  Cevapla
 8. Elinize sağlık çok faydalı oldu sitem için. Güzel paralar kazandık 😀 Fakat daha fazla kazanmak istiyoruz. Mesela çok uzun yazılarımız var. Bunlar için sadece 1 reklam çok az. Belirli karakter/kelime sayısından sonra reklamı tekrar ettirebilir miyiz?

  Cevapla
  • Tabii ki, aynı kodlamanın sayısal komutlarını değiştirip istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Örneğin; 500 karakter sonrasında ilk paragraf sonrası reklam göster, 1000 karakter sonrasında ilk paragraf sonrasına reklam ekle gibi.

   Cevapla
 9. hocam tam anlamıyla misal kelime sayısı 200 diyelim ben 50. kelimeden sonra ve 100 kelimeden sonra reklam çıkarmak istiyorum bunu nasıl yaparım bana yardımcı olur musunuz. İlk yaptığınızı eklediğimde bir adet istediğim gibi çıkıyor ama ben 2 reklam istiyorum

  Cevapla

Yorum yapın

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.

Kerem SARI

Fındıklı Mah. Serin Sok. No:155/15 MALTEPE / İSTANBUL Posta Kodu: 34854

Whatsapp

0850 308 93 34

0532 744 2058

info@ksajans.com

Küçükyalı Vergi Dairesi

Vergi No: 7460853530

K&S AJANS, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) lisansı ile ticari amaçla faaliyet gösteren yasal yer sağlayıcı ve hosting firmasıdır.