Yazı içine eklentisiz reklam eklemek

WordPress sitenizin yazı içine reklam eklemek için, eklentisi kullanmak istemiyorsanız bu işlemi uygulayabilirsiniz. Eklentilerle sitenize ek yük oluşturmadan, istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz temiz bir uygulama olacak.

Aşağıdaki kodlamayı temanızın functions.php dosyasına ekleyin. Düzenleme yapabileceğiniz alanları bold yaparak belirttim.

function birblogcom_yazi_ici_reklam($content){
$yazida_en_az_kelime_sayisi = 500;
$kelimeden_sonra_ekle = 300;
if (is_single() && strlen($content) > $yazida_en_az_kelime_sayisi) {
$before_content = substr($content, 0, $kelimeden_sonra_ekle);
$after_content = substr($content, $kelimeden_sonra_ekle);
$after_content = explode('</p>', $after_content);
$text='
Reklam kodunuz
';
array_splice($after_content, 1, 0, $text);
$after_content = implode('</p>', $after_content);
return $before_content . $after_content;}
else {return $content;}}
add_filter('the_content', 'birblogcom_yazi_ici_reklam');

Kodlamadaki alanları düzenleyin.

Reklam Kodunuz: Görüntülenmesini istediğiniz reklam kodunu bu alana ekleyin. Reklam kodu dışında görüntü, yazı, duyuru gibi istediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz.

$yazida_en_az_kelime_sayisi = 500; Bu komut, eğer yazınız 500 veya daha fazla kelimeden oluşuyor ise kodlamanın devreye gireceği anlamına geliyor. Yani çok kısa yazılarınızda reklam göstermek istemezseniz alandaki 500 değerini düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde kullanırsanız 499 kelimelik bir yazınızda reklam gösterilmeyecek.

$kelimeden_sonra_ekle = 300; Bu komut ile yazınızın 300 kelimesinden sonra gelen ilk paragraftan sonraki alana reklam yerleştirebilirsiniz. Bu alanı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yazı içine birden fazla reklam eklemek için: Kodlamayı birden fazla kullanabilirsiniz. Örneğin, 500 kelimelik bir yazıda 300 kelimeden sonraki ilk paragrafa reklam eklediniz. Aynı kod düzenini kopyalayıp tekrar functions.php dosyanıza birblogcom_yazi_ici_reklam alanını birblogcom_yazi_ici_reklam2 şeklinde düzenleyerek ekleyebilirisiniz. Tabii bu sefer 500 kelimelik bir yazıda değil, 1000 kelimelik bir içerikte 700 kelime sonrası ilk paragrafta reklam göster komutu verebilirsiniz.

Dikkat edin, birblogcom_yazi_ici_reklam kısmını iki yerde düzenlemeniz gerekiyor.

Bu şekilde ilk kod düzeni 500 kelimelik yazıda işleme girecek, eğer yazını 1000 kelimeden uzunsa ikinci reklam kodu devreye girecek. İstediğiniz kadar çoğaltıp satır aralarına reklam ekleyebilirsiniz.

Bol kazançlar.

Anasayfa » WordPress
Yazı içine eklentisiz reklam eklemek

Kategori:

Yazar:

Yorumlar

“Yazı içine eklentisiz reklam eklemek” için 35 cevap

 1. haluk avatarı

  Bence çok faydalı olmuş

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Teşekkürler Haluk Bey.

 2. selo avatarı
  selo

  kardeşim tam nereye ekleyeceğimizide söyleseydin iyi olurdu direl function.phpnin en altına atsak olmaz dimi çünkü en altta hiç bişey yok azıcık daha detaylı yazsaydın işimizi görecektin neyse sağlık olsun

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Selo, deneme yanılma yöntemi ile bulacağını düşünüyorum. En sona ekle, olmazsa en son kapanış satırından önce ekleyip dene.

 3. werdks avatarı
  werdks

  Yazı içine birden fazla reklamı nasıl ekleyeceğiz? Ben aynı kodu tekrar ekledim ama reklamlar yanyana duruyor, arada yazı olması lazm.

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   $yazida_en_az_kelime_sayisi = 500;
   $kelimeden_sonra_ekle = 300;

   Tekrar eklediğiniz kodlamada yukarıdaki kısımda değişiklik yapmanız gerek.

 4. batuhan avatarı
  batuhan

  yazı çok güzel fakat ihtiyacım olan şeyi tam anlamıyla karşılamıyor. internette günlerdir aramama rağmen bir kaynak bulamadım. bende yorum aralarına reklam koymak istiyorum. örneğin 3 kişi yorum yaptı 2.ci yorumdan sonra reklam göstermek gibi. bir türlü çözemedim. eğer bununla alakalı bir fonksiyon paylaşırsanız kesinlikle sizede google’dan dönüşleri çok fazla olacaktır.

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Aynı uygulamayı yorum alanına göre revize edebiliriz sanırım. Müsait olduğumda deneyeceğim.

 5. Adam avatarı
  Adam

  Merhaba
  Şöyle bir kod var mı?
  Yazıdaki toplam kelime veya paragrafı 500 kelimeye bölüp veya 5 paragrafa bölüp o kadar reklam gösteren bir kod lazım bana.
  Yani: Kelime Sayısı / 500 = Gösterilecek reklam adedi
  Veya: Paragraf sayısı / 5 = Gösterilecek reklam adedi
  Bunun sonucunda
  Atıyorum yazıda 20 adet paragraf varsa 20/5=4 yani her 5 paragrafta bir 4 defa reklam göstersin.

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Bu kodlamayı uyarlayabilirsiniz. Yazı 500 kelimeyse 2. paragrafa reklam ekle diyelim. İkinci 1000 kelimeyse 4. paragraf. Üçüncü 2500 kelimeyse 6. paragraf şeklinde kullanabilirsiniz. Yani tam sizin istediğiniz kodlama bu konuda zaten.

 6. Murat avatarı

  Selam,
  Çok güzel oldu,emeğinize saygılar..

 7. aslı avatarı

  Yapılacaklar listeme adsense ile ilgili tüm yazılarınızı ve yorumları okuyup bu işe kafa yorup, yeni bir düzenlemeye gitmeyi yazdım.

  (Böylesi bir trafikte günlük kazancın nasıl 0,50 kuruş olur dedi bir arkadaş, böylesi dediği 30 gün; 10,2 B. Umarım haklıdır. )

  Reklam yerleşimi için danışmanlık verenlere aldanmayın, kendiniz yapabilirsiniz demişsiniz, wordpress tabanlı sitesini youtube’a baka baka açan kişiler için de geçerlidir değil mi?

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Merhaba Aslı Hanım,

   Eğer web sitenize hakimseniz yani sitenizde istediğiniz alana reklam yerleştirebiliyor iseniz ücretli destek almanıza gerek yok. Öncelikle Adsense reklam türlerini araştırarak ön bilgi edinin. Bu bilgiler nerede hangi reklam türünü kullanmanız gerektiğiyle ilgili mantık yürütmenize yarayacak. Sonrasında içeriğinizin akışını engellemeyecek şekilde reklamların konumlarını mantık çerçevesinde belirleyebilirsiniz. Amaç görünür olması. Görünür yerleri tespit etmek için neden ücret ödeyesiniz. Bir diğer önerim ise; Adsense otomatik reklamları kullanmanızdır. Tek bir kodu sitenize ekleyerek Adsense’nin sitenizin uygun yerlerine reklam görüntülemesine izin verebilirsiniz. Ben bunu kullanıyorum, sizde deneyebilirsiniz. Eğer bazı alanlara reklam yerleşimi yapmakta zorlanırsanız yardımcı olurum. Bol kazançlar.

 8. Aslı avatarı

  Siteye hakimim ama yazı eklemek konusunda, teknik konular izle/oku, anlamaya çalış, deneye yanıla yap boyutunda :))) haftasonunda dersimi çalışacağım.

  Peki benim trafik genelde ilgili link üzerinden oluyor, yani direk yazı açılıyor. Direk domain tıklanmıyor. Bu nedenle ana sayfa sadece yazıların kutucukları var. Acaba burayı da düzenlemek ve adsense yerleşimine uygun hale mi getirmek gerekiyor?

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   İlgileneceğim Aslı Hn.

 9. Serkan avatarı
  Serkan

  Merhaba.
  1- Ben sayfaların da en başına reklam kodu eklemek istiyorum. Ancak Hakkımızda İletişim gibi sayfalarda çıksın istemiyorum. Bunun için nasıl bir düzenleme yapmak lazım?
  2- Otomatik reklamları aktif ettiğimde bende sadece mobilde gözüküyor. Masaüstünde hiç reklam çıkmıyor. Sebebi hakkında bilginiz var mı?

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Merhaba Serkan Bey, sitenizi incelemem lazım. Mail’den site adresinizi gönderin bakayım.

 10. Sadık avatarı
  Sadık

  Elinize sağlık çok faydalı oldu sitem için. Güzel paralar kazandık 😀 Fakat daha fazla kazanmak istiyoruz. Mesela çok uzun yazılarımız var. Bunlar için sadece 1 reklam çok az. Belirli karakter/kelime sayısından sonra reklamı tekrar ettirebilir miyiz?

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Tabii ki, aynı kodlamanın sayısal komutlarını değiştirip istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Örneğin; 500 karakter sonrasında ilk paragraf sonrası reklam göster, 1000 karakter sonrasında ilk paragraf sonrasına reklam ekle gibi.

   1. Sadık avatarı
    Sadık

    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz gibi alt kısma kodlarını tekrar yapıştırıp rakamları değiştirdim. Fakat ilk reklam çalışmasına rağmen 2. reklam çıkmıyor. Bunu çözemedim bir türlü. SS vereyim: https://i.hizliresim.com/1d7v5o.png

    1. Kerem SARI avatarı
     Kerem SARI

     keremsaricom_yazi_ici_reklam kısmını ikinci eklediğiniz foksiyonda değiştirmelisiniz. Hepsini aynı şekilde değiştirin.

     1. Sadık avatarı
      Sadık

      Hocam sorun çözüldü 2 reklam da çıkıyor 😀 Gerçekten tekrar çok teşekkürler çok mutlu oldum…

     2. Kerem SARI avatarı
      Kerem SARI

      Rica ederim. Sevindim.

 11. Servef avatarı

  Selam kolay gelsin

  Adsense Otomatik Reklamları yazı ortasında cıkımıyor sizce ne yapmam lazım

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Merhaba, bir süre sitenizin Adsense botları tarafından tanımlanmasını bekleyin. Düzelmezse eğer temanızı inceleriz.

   1. Servet avatarı

    Tek sayfalar cikimiyor beyaz oluyor reklam yeri ve 2 ay oldu Google reklam yayınlıyorum sitemde. Bi bakmak istersen lınk birikim yada profilde kayıtlı site adresi.

    1. Kerem SARI avatarı
     Kerem SARI

     Tamamdır Servet Bey, akşam ilgileneceğim.

 12. recep avatarı

  hocam tam anlamıyla misal kelime sayısı 200 diyelim ben 50. kelimeden sonra ve 100 kelimeden sonra reklam çıkarmak istiyorum bunu nasıl yaparım bana yardımcı olur musunuz. İlk yaptığınızı eklediğimde bir adet istediğim gibi çıkıyor ama ben 2 reklam istiyorum

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Aynı kodu rakamları, fonksiyon adını değiştirerek istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

 13. Seyda AŞAN avatarı

  merhaba bunu yazıdan geçen bir kelime varsa reklamı göster şeklinde nasıl yaparız

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Mümkün ama özel olarak yazmak gerekir. Hala yapamadıysanız bana ulaşabilirsiniz.

   1. Seyda AŞAN avatarı

    halen çalışıyorum üzerinde. 🙂

    1. Kerem SARI avatarı
     Kerem SARI

     İçeriği daha anlaşılır bir şekilde revize ettim.

 14. Oyun Delisi avatarı

  Merhaba.. Blogger da Ana sayfada post lar arasına reklam eklemek istiyorum. Bu konuda bir kaynak göremedim. Bir fikriniz var mı?

  1. Kerem SARI avatarı
   Kerem SARI

   Merhaba, Blogger çok farklı bir yapıya sahip. Maalesef bir bilgim yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir