Anasayfa » WordPress » GeneratePress Schema özelliğini devre dışı bırak

GeneratePress Schema özelliğini devre dışı bırak

Birçok WordPress temasının orijinal yapısında schema verilerinin bulunduğu pek bilinmemektedir. GeneratePress de diğer birçok tema gibi schema yapısına sahiptir. Bilindiği gibi schema çok karmaşık bir yapıya sahiptir. Doğru kullanılmadığında olumsuz etkileri olacaktır. Bu ve farklı birkaç nedenden ötürü GeneratePress’in schema özelliğinid evre dışı bırakmanız gerekebilir.

Hangi şartlarda schema yapısını devre dışı bırakmalıyız?

Eğer bir WordPress seo eklentisi kullanıyorsanız, muhtemelen schema desteği vardır. Bu durumda tanımların çakışmaması için veya gereksiz ek yükten kurtulmak için kaldırabilirsiniz.

Mevcut schema yapısının sizin oluşturduğunuz yapıya uyum sağlamıyor olabilir. Örneğin, öne çıkan görsel kullanmıyorsunuz veya bu görseli tasarımınız için farklı bir yapıda kullanıyorsunuz. Bu durum, özel bir kullanım olduğu için schema tanımını da özel olarak uygulamanız gerekir.

GeneratePress sitenizin schema testini yaparak siteniz için en uygun kararı verebilrisiniz.

Schema karmaşık siteler için ayrıcalıklı olabilen bir uygulamadır. GeneratePress’i orijinal yapısında kullanıyorsanız kaldırıp kaldırmamak sitenizi olumlu veya olumsuz etkilemeyecektir. Eğer çok hatalı sonuçlar alıyorsanız kaldırmak daha iyi bir tercih olacak.

Schema tanımlarını pasif duruma getirmek için aşağıdaki fonksiyonu kullanabilirsiniz.

add_filter( 'generate_schema_type', '__return_false' );

Seo eklentisi kullanıyorsanız bu fonksiyonu kullanmanızı öneririm.

Yorum yapın

K & S Ajans

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.

Kerem SARI

Fındıklı Mah. Serin Sok. No:155/15 MALTEPE / İSTANBUL Posta Kodu: 34854

Whatsapp

0850 308 93 34

0532 744 2058

info@ksajans.com

Küçükyalı Vergi Dairesi

Vergi No: 7460853530

K&S AJANS, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) lisansı ile ticari amaçla faaliyet gösteren yasal yer sağlayıcı ve hosting firmasıdır.