Eski web siteni getir, yenisini götür; %30 indirim!

Anasayfa » WordPress » Arama sonuçlarından sayfaları kaldırma

Arama sonuçlarından sayfaları kaldırma

WordPress’e hakim olmayan web site sahipleri arama özelliğini özelleştirebilmek için maalesef eklenti kullanmak zorunda kalıyor. Dönem dönem denk geldiğim, bilhassa son zamanlarda sıklıkla karşılaştığım bir durum. Neden bir arama eklentisi kullanıyorsunuz soruma, çoğunlukla arama sonuçlarında sayfaların listelenmesini engellemek için cevabını aldım.

İletişim, hakkımda gibi sayfaların arama sonuçlarında gözükmesini doğal olarak istemiyoruz.

Bu sorunu çözmenin eklenti kullanımından daha basit bir yolu var. Bu yolla hem bir eklentiden kurtulacaksınız, hem de bütün sayfalarınıza ek olarak css ve js dosyası yüklemekten kurtulacaksınız.

Arama sonuçlarında sayfalarınızı gizlemek için aşağıdaki fonksiyonu functions.php dosyanıza ekleyin.

function birblog_sayfalari_gizle( $query ) {
if ( $query->is_main_query() && $query->is_search() && ! is_admin() ) {
$query->set( 'post_type', array( 'post' ) ); }}
add_action( 'pre_get_posts', 'birblog_sayfalari_gizle' );

Çalışma alanlarımdan biri olan web site hızlandırma işlemi için maruz kaldığım en sıkıcı durumlardan biridir. Basit bir işlem için sitenin tamamına, bütün sayfalarına en az iki dosya ekleniyor. Bu tarz çözümler ararken eklentilerden önce fonksiyonları araştırmanızı öneririm.

Yorum yapın

K & S Ajans

Sunucu optimizasyonu, WordPress kurulumu, Kullanıcı odaklı tasarımlar, SEO çalışması, E-Posta ağı gibi işlemlerin tamamı için eğitim paketlerimiz mevcuttur.

KVKK: birblog.com kapsamında kişisel verileriniz: içeriklerimize yorum yapmanız durumunda, IP ve E-posta adresiniz 3. kişilerin erişimine kapalı kalır, kullanıcı adı ve yorumunuz ilgili içeriğin sayfasında görüntülenir. Ödeme alanı: kullandığımız ödeme servisi hiçbir şekilde kişisel verilerinizi kullanamaz. İletişim formu: İletişim formuna girdiğiniz veriler işleme tabii değildir. Abonelik: abone olduğunuz E-Posta adresi sizin onayınız sonucunda yeni içeriklerin bildirimine açılır.